Небезпека ходіння по льоду на водоймищах

23.Лют.2021
Небезпека ходіння по льоду на водоймищах

В Україні протягом зимових місяців озера, річки, ставки, болота вкриті снігом та закуті в кригу. У цей час дуже популярними стають прогулянки на лижах, катання на ковзанах, а також підльодний лов риби.

Питання підготовки до перебування на льоду та заходи допомоги, в тому числі самому собі, під час нещасного випадку на льоду, залежать від характеристики льоду. Про товщину та міцність криги можна судити за її кольором: блакитна – міцна; біла – міцність у два рази менша; сіра – вказує на присутність води.

ПІДГОТОВКА ДО ПЕРЕБУВАННЯ НА ЛЬОДУ

Якщо Ви заздалегідь підготували одяг, спорядження, налаштували самого себе до перебування на льоду, незалежно від того, що Ви збираєтесь там робити, Ви певною мірою збільшили гарантію своєї безпеки.

Володіння необхідними навичками поведінки на льоду підвищить Вашу безпеку і зробить Ваші заняття більш приємними.

Чи добре Ви вмієте робити ту справу, на яку налаштовані?

Чи є у Вашій групі людина, що володіє навичками надання першої допомоги, включаючи допомогу при відмороженнях та переохолодженні?.

Чи всі учасники Вашої групи знають, що треба робити, якщо хто-небудь провалиться під лід? Якщо так, то можете вирушати на прогулянку.

Візьміть до уваги погодні умови. Чи немає загрози попасти у снігову заметіль в якому-небудь віддаленому місці?

Заздалегідь сплануйте свій маршрут та сповістіть будь-кого куди Ви йдете.

Намагайтесь не ходити на лід наодинці.

Чи є у Вас необхідне спорядження? »К

Чи справне воно?

Чи   маєте  Ви  змогу  за  необхідності  усунути  маленькі негаразди?

Чи є у когось із Вашої групи з собою аптечка першої допомоги?

Чи маєте Ви з собою на випадок нещастя мотузку, сірники, невеликий запас їжі?

МІЦНІСТЬ КРИГИ

При перебуванні на льоду наодинці або вдвох (ходьба на лижах, катання на ковзанах, прогулянка) товщина льоду повинна бути не менше 15 см.

При перебуванні на льоду групи людей товщина льоду має бути не менше 20 см.

Для важких машин товщина льоду – 40 см.

Перш ніж ступити на лід, дізнайтеся про товщину криги. У різних місцях річки, водойми, озера товщина криги може бути різною. У гирлах річок її міцність послаблена течією.

ТЕХНІКА НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ЛЬОДУ

Надання допомоги людині, що провалилася під лід, є надзвичайно    небезпечним    заняттям.    Щоб    допомогти постраждалому   і   не   постраждати   самому,   додержуйтесь наступних правил:

  1. Без необхідності не виходьте на лід. Подумайте: чи зможете Ви під час надання допомоги постраждалому діяти самостійно, чи краще покликати ще кого-небудь.
  2. Протягніть постраждалому довгу жердину, мотузку, лижну палицю, лижу або хокейну клюшку. Якщо Вам все ж необхідно вийти на лід, ляжте на його поверхню і повзіть штовхаючи рятувальний засіб перед собою. Добре, якщо Ви одягнете рятувальний жилет.
  3. Знаходьтеся якомога далі від ополонки. Коли почнете витягати постраждалого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки.
  4. Витягніть постраждалого на берег у безпечне місце та надайте йому допомогу, необхідну при переохолодженні організму.

ВИКЛИЧНЕ СЛУЖБУ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЗА ТЕЛЕФОНОМ 103.